Bebelusii din centrele de plasament

Sanatate, educatie...intrebari, raspunsuri...

Bebelusii din centrele de plasament

Mesajde danieluska » Mar Sep 14, 2010 6:33 pm

Am gasit acest mesaj de constientizare a bebelusilor din centrele de plasamnt, il dau mai departe

"Buna ziua
Va rog cititi
Nu va cer bani

Apelez la bunatatea dumneavostra va rog ganditi-va putin la copii din centrele de plasament nu exista personal suficient pentru nevoile copiilor nici sponsori
Acesti copii stau inchisi in centre ,ganditi-va la acei bebelusi care trebuie schimbati,hraniti,mangaiati
Va cer un singur lucru vizitati aceste centre si petreceti macar o ora pe saptamana cu ei din timpul dumneavoastra si ei sunt copii lui Dumnezeu sa nu judecam parinti acestor copii
Haideti sa facem un bine acestor copii sa-i iubim sa fim iubiti sa-I mangaiem sa-i fim mangaiati sa-I ajutam sa fim ajutati.
Sa-i vizitam si dupa posibilitatiile fiecaruie un pampers o jucaria un body si cel mai de prêt mangaierea si dragostea dumneavoastra

Trimite mai departe acest mesaj

Va multumesc

Cum puteti ajuta
Strangeti hainute si ce nu va mai este de folos pt bebelusi dumneavoastra hainutele in stare buna si curate si trimiteti prin curier(taxele de curier le platiti dumneavoastra)la oricare centru de plasament
Adresele centrelor le gasiti pe internet
Va multumesc

Imi pasa",lumynita
Matei 3 ani si 10 luni, Alexia 1 an si 6 luni,Bucuresti
danieluska

Re: Bebelusii din centrele de plasament

Mesajde danieluska » Mie Sep 15, 2010 6:39 pm

Eu am haniute pentru bebe..si as vrea sa merg intr-o dp amiaza la un centru de plasament.Voi ati vrea?Ce ziceti, stabilim ceva?
Matei 3 ani si 10 luni, Alexia 1 an si 6 luni,Bucuresti
danieluska

Mesajde monique1977 » Mie Sep 15, 2010 9:21 pm

si eu as merge , dar in bv
monique1977

Mesajde sim » Sâm Sep 18, 2010 2:41 pm

Fetelor, f frumos ce vreti sa faceti voi!
Sa ne tineti la curent.
:ymhug:
mami de David si Albert
sim

Înapoi la De la parinte la parinte